Washington Post-kommentár: Jó volna, ha a Nyugat Orbán Viktor ügyében nem áltatná magát
Partvonalra kell szorítani Orbán Viktort, különös tekintettel arra, hogy 2024 második felében Magyarország lesz az Unió soros elnöke, írja a lap szerzője.
Partvonalra kell szorítani Orbán Viktort, különös tekintettel arra, hogy 2024 második felében Magyarország lesz az Unió soros elnöke, írja a lap szerzője.
Az autonóm, gondolkodó emberek helyett előnyösebb, ha megfizetik azt, aki a személyiségével képes befolyásolni a választókat. Az influencerek világára komplett iparág épült, a piacvezető ügynökség a kormány közeléből startolt el.
A politikus a közösségi oldalán mutatta meg a "magyar demokrácia leépítéséről" szóló magyarul is feliratozott dokumentumfilmet.
Az ukrán elnöki hivatal helyettes vezetője arról is beszélt egy interjúban, miről fog tárgyalni egymással Orbán és Zelenszkij.
"Zsigmond első karácsonya. Áldott karácsonyt mindenkinek!" - írta a miniszterelnök.
Nagyítóval kellett keresni az idén azokat az ügyeket, amelyek ha megrengetni nem is tudták, de legalább magyarázkodásra, kisebb irányváltásokra kényszerítették a hatalmat. Közös bennük, hogy a biztató kezdeményezések motorjai mindig civilek voltak.
Donald Trump élesen fellép Kína ellen, miközben a magyar kormány egyre jobban összebarátkozik a kínaiakkal. Ez az American Spectator szerint konfliktust is jelenthet, ha Trump jövőre visszatér az Egyesült Államok élére.
Az alkotmányjogász szerint a kormánynak az imánál konkrétabb eszközei is lennének neki segíteni.
Ismét miniszterelnöki interjúval örvendeztette meg a Mediaworks a megyei lapok olvasóit karácsonyra.
Mit tanulhat a magyar ellenzék a lengyel választási győzelemből, mi lesz a magyar–lengyel barátsággal? – ezeket is megkérdeztük Zgut-Przybylska Edittől, a lengyel akadémia Filozófiai és Szociológiai Intézetének kutatójától és férjétől, Wojciech Przybylski politikai elemzőtől, a Visegrad Insight kutatóintézet vezetőjétől.
Hiába kérte, nem mehetett be tudósítani Orbán Viktor kormányinfójáról Alexander Faludy, Faludy György unokája, miközben Orbánt odabent arról faggatták, hogy fiatalkori kedvenc könyvében, a Faludy György által írt Pokolbéli víg napjaimban azonos neműek közötti szerelemről is lehet olvasni.
A Jukosz olajtársaság volt tulajdonosa a Nyugat és Putyin kapcsolatáról osztotta meg gondolatait a Washington Postban. Nehéz év vár Joe Bidenre, írja a Bloombergen Hal Brands, a Johns Hopkins egyetem professzora. Kik alkotják ma a Gonosz tengelyét? Ezt elemzi a Wall Street Journal szerzője. Az Economist a menekültkérdést tárgyalja cikkében. Továbbra is téma a nemzetközi lapokban Orbán Viktor és az EU konfliktusa, a többi közt a Forbes és a Die Presse már arccal a februári csúcs felé értékeli a helyzetet. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A Sándor-palota nem reagál – nyilvánosan legalábbis – arra, hogy Lázár János miniszter „kommunista reflexeket” emlegetett, miután Novák Katalin nem írta alá újabb törvényét, ami az állami kastélyok „örökbe adását” tette volna lehetővé. Lázár kirohanását Orbán Viktor kormányfő is elítélte.
Geopolitikailag ismét kettészakadt a világ, a helyzet egyértelmű, látható, kik állnak a két oldalon, írja a neves francia filozófus a Süddeutsche Zeitungban.
A leköszönő szlovák miniszterelnökkel, Ódor Lajossal összehasonlítottuk a két országot; elmondja, miért szeretjük a paternalista politikusokat, jobb-e a szlovák gazdaság és egészségügy, mint a miénk, mi a különbség a magyar és a szlovák korrupció között, és hogyan lettek ellenségből legnagyobb barátok a magyar és szlovák nacionalisták.
Háború, fegyveres konfliktus, katonai hadművelet – bár Orbán Viktor és Vlagyimir Putyin is nagy jelentőséget tulajdonít annak, hogyan nevezzük az Ukrajnában zajló eseményeket, nemzetközi jogi értelemben teljesen mindegy, melyik kifejezést használjuk. A háborút ugyanis 75 éve nem a neve, még csak nem is a hadüzenet alapján definiálják, kizárólag a tényekre alapozzák annak megítélését.
Porosenko december elején találkozott volna Magyarországon Orbánnal, de a találkozó meghiúsult miután a határőrök nem engedték ki Ukrajnából a politikust.
Évzáró kormányinfóján Orbán Viktor a hvg.hu kérdésére nemcsak a fideszesek közé keveredett korpáról, kompország-dilemmáról, gazdagodó rokonokról, hanem az akkugyárakról és vendégmunkásokról is beszélt. Nézze meg videónkat!
A történész azért posztolt, mert Orbán szerint csak akkor háború a háború, ha van hadüzenet is.
Az ukrán és a magyar külügynek kell leszerveznie a tárgyalást.